کد خبر : 43
تاريخ انتشار :
سه شنبه 24 آذر 1394 - 18:2
گروه خبري : اجتماعی
بازدید فرماندار مازندران از ماهک
فرماندار شهرستان ساری در دیدار با کودکان مبتلا به سرطان ماهک اقدام خیرخواهانه خیرین دراحداث بیمارستان ماهک را ستود و گفت : اینجا ساختمانی ساخته می شود که خشت خشت آن ازمهربانی و عاطفه ها روایت می کند.

 چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری ساری احمد حسین زادگان با بیان اینکه موسسه ماهک از موسسات مردم نهاد است ، اظهار داشت : خیریه ماهک با حمایت خود امنیت اجتماعی ،روحی و روانی را برای خانواده ها به ارمغان می آورد .
حسین زادگان خاطر نشان نمود : شایسته است همراه با ماهک با جلب مشارکت تشکل های مردمی و برگزاری نمایشگاه و بازارچه ها در مسیرکاهش دردها و رنج ها های بیماران گام برداریم .
وی گفت : کودکان پاک و معصومند،هیچ گناهی ندارند،امیدوارم که با همت خیرین ،فرشتگانی که از جنس آدم اند،این کودکان درفضای شاد ورزش کنند ،بخندندودر فضای علم تحصیل نمایند .
فرماندار مرکز استان مازندران تاکید کرد : اینجا سرطان نمی ماند،اینجا امید ریشه دارد،سرطان توان مقابله با امید را ندارد.
فرماندار مرکز استان در این عیادت با حضور در کنارتخت تک تک کودکان ضمن گفت و گو با مادران بیمار و آرزوی شفاعت کودکان ،دستورات لازم را برای رسیدگی به خواسته هایشان داد.
حسین زادگان شرایط مراقبت و درمان کودکان سرطانی را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت : با توجه به شرایط بیماری و مشکلات روحی و جسمی کودکان و والدین ،انشاء الله شرایط ایده ال با ساخت پروژه ماهک فراهم خواهدشد .
فرماندار در پایان عیادت از پرستارن و پزشکان بخش سرطانی کودکان به دلیل خدمات بسیار شایسته و ارزنده آنها تشکر و قدردانی نمود .
در حاشیه این بازدید رضا شهریاری رئیس هیات مدیره خیریه ماهک با اعلام 60 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ماهک ،آن را چشمگیر و اظهار داشت : زمان بندی احداث و پایان کار به میزان همیاری و همکاری مردم استان دارد و تاکنون 40 درصد هزینه های ساخت انجام شده است .
به گفته وی برآورد هزینه ساخت البته بدون تجهیزات پزشکی 10 میلیارد تومان اعلام شده است.
شهریاری با اعلام اینکه مازندران در شمال، قطب سرطان واقع شده است ،خاطر نشان نمود : در صورت فراهم نمودن تجهیزات و مناسب سازی شرایط تا 80 درصد درمان کودکان مبتلا به سرطان وجود خواهد داشت .
رئیس هیات مدیره ماهک عمده کمک ها به مجتمع خیریه رامردمی اعلام کرد و تصریح نمود: جای دارد ازهمکاری بی شائبه شهردارساری واعضای شورای شهر در راستای صدور پروانه بصورت رایگان وتقبل هزینه کل بتن پروژه تقدیر گردد .
شهریاری روش های مساعدت به مجموعه ماهک را از طریق قلک،صندوق،عضویت در مجموعه،غیرنقدی،شرکت در کمیته همیاران ماهک اعلام نمود.
شایان ذکر است زمین بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان ماهک به مساحت دو هزار مترمربع توسط مرحوم دکتر شهیدی اهدا شد .

گردآورنده ي خبر : ادمین

ارسال نظر
The answer is