کد خبر : 35
تاريخ انتشار :
یکشنبه 24 خرداد 1394 - 10:24
گروه خبري : ورزشی
گزارش یک جشن/ اینجا امید ادامه دارد
ک روز گرم بهاری است و بچه های «ماهک» ساری در شهربازی گردهم جمع شده اند تا یک سال بزرگتر شدنشان را جشن بگیرند و دردهایشان را در پس خنده های کودکانه و معصومشان پنهان کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آرام آرام بچه های سرطانی «ماهک» ساری بزرگ می شوند و همراه با رنجهایشان برای دردهایشهان تولد می گیرند.

شهربازی ساری میزبان کودکانی است که هر لحظه سال گذشته خود را به یاد دارند چرا که ثانیه هایش را با درد و رنج و بیماری سپری کرده اند اما اینک زندگی و امید در چشمان کودکانه اشان موج می زند و پدران و مادرانی که معتقدند: اینجا برایشان یک سقف و یک دنیای پر از امید است.

 

کودکان سه تا هشت ساله ای که شوق امید را می توان در چشمهای معصومشان به نظاره نشست و جشن تولدشان رنگ دیگری دارد ... گویا شادیهای کودکانه اشان نیز طعم تلخی دارد و درد و رنج بر چهره معصومشان سایه افکنده است.

وقتی آرزوهای کودکان «ماهک»ی را می پرسی، می گویند: دوست داریم خوب و سالم شویم و این یعنی سلامتی کودکانه ترین و رنج آورترین رویای یک کودک است

مادر امیرعلی کودک پنج ساله ای که برای درمان تحت پوشش موسسه «ماهک» است، با بیان اینکه یک سالی است که پسرم با بیماری دست و پنجه نرم می کند، می گوید: در یکی از روزها که پسرم با برادرش سرگرم بازی بود، زمین می خورد و پس از گذشت چند روز پاهایش خوب نمی شود.

مادر امیرعلی ادامه داد: پس از مراجعه به پزشک و آزمایشات مختلف متوجه می شویم پلاکت خون امیرعلی پایین است و به بیماری سرطان خون مبتلا شده است. این مادر با بیان اینکه قرار است به زودی امیر علی را برای پیوند مغز استخوان به تهران ببریم می گوید: امسال امیرعلی سه بار جشن تولد گرفت و امروز برای چهارمین بار است که در این جشن شرکت می کند.

مادر طهورا یکی دیگر از کودکان «ماهک»ی نیز در هم‌صحبتی با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دختر هشت ساله اش از چهار سالگی به بیماری مبتلاست، می گوید: در حال حاضر درمان طهورا با داروهای شیمی درمانی انجام می شود و نیازی به پیوند مغز استخوان ندارد.

این مادر بیان می کند: کسانی در بین خانواده های درگیر با این بیماری هستند که توان پرداخت هزینه های این بیماری را ندارند و چه خوب است که افراد توانمند مالی از بخش آنکولوژی بیمارستان بوعلی سینای ساری دیدن کنند و به خانواده های نیازمند کمک کنند.

مادر طهورا با اشاره به خدماتی که مجمع خیرین «ماهک» به کودکان مبتلا به سرطان می دهد، گفت: دارو و درمان کودکان، سبد کالا و برگزاری جشن هایی برای روحیه بخشی به کودکان و ...از اقداماتی است که «ماهک» برای کودکان و خانواده ها انجام می دهد.

 

مرکز کودکان سرطانی «ماهک» که به کمک خیرین در حال ساخت است در حال حاضر ۶۰ کودک را پوشش درمانی می دهد. همچنین بیمارستان فوق تخصصی کودکان مبتلا به سرطان «ماهک»، در زمین اهدایی مرحوم دکتر شهیدی در ضلع غربی بیمارستان بوعلی سینای ساری، توسط خیران در دست احداث است.

تعداد زیاد کودکان مبتلا به سرطان در مازندران، مرحوم دکتر شهیدی را در زمان حیات به این فکر انداخت تا بیمارستانی در این زمینه احداث کند و به همین منظور، از میراث خود، زمینی هدیه کرد تا خیران نسبت به ساخت آن اقدام کنند.

۴۵درصد از مراجعان به بیمارستان محک تهران، از مازندران هستند. اغلب بیماران به دلیل دور بودن محل زندگی تا مرکز درمانی، روند درمان را ترک می کنند، این در حالی است که کودکان مبتلا به سرطان در صورتی که روند درمان را به صورت کامل طی کنند تا ۸۵ درصد، سلامتی خود را به دست می آورند و حداث بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان «ماهک»، می تواند کودکان سرطانی بسیاری را به آغوش خانواده برگرداند.

گردآورنده ي خبر : admin

ارسال نظر
The answer is