معرفی ماهک

«به نام یکتای بی همتا»

معرفی ماهک :

کودکان آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند و درد و رنج آنان بی شک کل جامعه را درگیر می کند. در جوامع مختلف مراکز و مجامع گوناگونی برای کاهش رنج اقشار ضعیف جامعه پدید آمده اند. ایران ما نیز از این جوامع جدا نیست و مجمع خیرین کمک به کودکان مبتلا به سرطان "ماهک" نیز به همین منظور در استان مازندران تشکیل شده است.

"ماهک" فعالیت رسمی خود را در سال 1389 تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هدف ساخت بیمارستان فوق تخصصی انکولوژی کودکان آغاز نمود تا با توجه به آمار بالای بهبودی سرطان های اطفال، بتواند قدم های سریعتری در ارتباط با سلامت خانواده و جامعه بردارد.

"ماهک" با فراهم کردن برنامه های ویژه در طول درمان کودک در بیمارستان و همچنین تامین فضای ایزوله و جدا از دیگر بیماران عفونی، آرامش و راحتی را برای بیمار فراهم آورده به گونه ای که طفل به حضور متوالی در مرکز درمانی رغبت می یابد و در نتیجه از استرس های کودک و خانواده کاسته می شود.

بی شک بیماری سرطان بسیار دردناک است و اگر این بیماری گریبان گیر کودکان شود قطعا دردناک تر خواهد بود و به همین دلیل است که بها دادن به نهادهای مقابله با بیماری های اینچنینی و همچنین تقویت آن ها در هر جامعه ای ضرورت می یابد. در همین راستا زنده یاد دکتر اسماعیل شهیدی - بنیانگذار بیمارستان بوعلی سینا ساری- در زمان حیات خود زمینی به مساحت دو هزار مترمربع در همان بیمارستان، جهت ساخت مرکز پزشکی کودکان اهدا نمود و به دنبال عمل خیرخواهانه آن مرحوم، مجمع خیرین "ماهک" بر آن شد مرکز فوق تخصصی کودکان را احداث نماید. پس از برگزاری جلسات متعدد، تلاش و پیگیری های انجام شده از سوی هیئت مدیره مجمع خیرین "ماهک" با مسئولین محترم دانشگاه علوم پزشکی، مصوب گردید بیمارستان فوق تخصصی اطفال در 5 طبقه با محوریت کودکان مبتلا به سرطان مورد بهره برداری قرار گیرد. گفتنی است ساخت بیمارستان مستقیماً بر عهده "ماهک" بوده و دانشگاه علوم پزشکی فقط به نحوه انجام و پیشرفت پروژه نظارت دارد و به هیچ ارگان یا نهاد دولتی وابسته نبوده و منابع مالی به آن تخصص پیدا نمی کند و تنها محل درآمدی آن کمک های مردمی می باشد.

 

براساس معارف دینی هر فردی اثر نیکی را بنیان گذارد از آثار آن تا هر زمان که بماند، بهرمند می گردد. "ماهک" در نظر دارد با جمع آوری کمکی هرچند کوچک از سوی مردم خیر و نیکوکار، گام موثری در جهت رسیدن به این هدف بردارد. مشارکت و مصاعدت مالی، معنوی و فکری تمامی اقشار جامعه می تواند موجب توسعه و تعمیق اهداف بزرگ و متعالی گردد و الگوی بایسته ای را در سطح جامعه ترویج کند.